VELKÁ SOUTĚŽ S KOTÁNYI

Koření, o které každý týden soutěžíte je společností KOTÁNYI vybráno tak, aby bylo nejen chutné, ale také zdravé! Podporuje správnou funkci těla a některé druhy přispívají i k vašemu lepšímu vzhledu!

O které druhy koření se jedná?

Rozmarýn povzbuzuje tvorbu trávicích šťáv a funkci jater, což celkově zlepšuje trávení. V usušené podobě dodá tělu kyselinu listovou, vitamín C a minerální látky. Ideální je k jehněčímu masu, drůbeži, ke králíkovi a rybám.

Bazalka má výrazné antistresové účinky. Pomáhá také při uvolňování křečí. Nepostradatelná je v těstovinách a zeleninových salátech. Hodí se také do rýžových jídel.

Zeleným dopingem je medvědí česnek. Lze ho považovat doslova za životabudič. Obsahuje třikrát větší množství vitamínu C, než je doporučená denní dávka pro dospělého člověka. Navíc čistí střeva i krev. Proto je vhodný při léčbě akné. Známé jsou i jeho antibakteriální účinky.

Bobkový list se skvěle hodí do svíčkové nebo rajské omáčky. Neobejde se bez něj také žádná marináda a vhodný je i k rybám. Kromě doladění chuti vám rozpustí přebytečné soli v těle.

Za lék i afrodiziakum jsou považovány chilli papričky. Jsou nízkokalorické, snižují chuť na sladké a zrychlují metabolismus. Kromě pomoci při hubnutí jsou výborné také pro snižování cholesterolu i cukru v krvi. Mají hodně železa a vitamínů C a A. Kotányi jich nabízí hned několik druhů: Chilli Peperoncini, Chilli Jalapeňos, Chilli s mořskou solí a Kajenský pepř.

S dalšími druhy koření a jejich účinky se můžete seznámit každý týden v soutěži o balíčky koření v hodnotě 500 Kč. Soutěžní otázky se totiž vztahují právě k nim.

Společnost KOTÁNYI, která výhry poskytla, je jednou z nejznámějších rakouských rodinných firem.

U jejího zrodu stál v roce 1881 maďarský obchodník ze Szegedu János Kotányi, který si ve vídeňské čtvrti Döbling založil velkoobchod s mletou paprikou. Pravnuk zakladatele Erwin Kotányi stojí v čele společnosti už 33 let.

Milníkem v historii této firmy byl rok 1989, kdy se její sídlo přestěhovalo z Vídně do Wolkersdorfu v Dolním Rakousku, nedaleko hranic s Českou republikou. Nově otevřené trhy na Východě rozšířili expanzi koření na Východ. Češi, Poláci, Maďaři a další národy si oblíbili kvalitní výrobky tradiční rakouské značky.

Ročně vyprodukuje KOTÁNYI 10 tisíc tun koření. Kořenících směsí vyrábí přibližněi 150 druhů. Mnohé z nich jsou speciálně připravované pro specifické chutě a potřeby národních kuchyní.

Více informací o společnosti KOTÁNYI najdete zde.